Nyní se zobrazují všechny články v rubrice "Plugin – EasyAd"

EasyAd verze 1.0

Autor: pes502 | Publikováno: 4/04/2014 Rubrika: Plugin - EasyAd

Dnes byla vydána nová verze pluginu EasyAd, která nese označení 1.0. Po dlouhém slibování jsem konečně novou verzi dodělal  a od té předchozí se celkem dost liší (přehled změn níže). Doufám, že budete s novou verzí spokojeni a že vše bude fungovat tak, jak má :D

Novinky

 • Integrace platební brány Copywriting.cz  – asi největší novinkou této verze je přímá integrace platební brány Copywriting.cz. To znamená, že reklamu pod jednotlivými články můžete platit svým Copywriting kreditem (stejný jako WebDeal kredit) a rovněž pokud někdo vám za reklamu takto zaplatí, peníze se objeví na vašem Copywriting účtu.
 • Přebrandování – nově plugin spadá pod systém Copywriting.cz. Nenechte se zmást, kromě názvu se v podstatě nic jiného nemění. Plugin stále vyvíjím já a stále je poskytován zcela zdarma.
 • Nápověda – do nastavení pluginu byla přidána nápověda v podobě modrých otazníčků. Po najetí na daný otazník se zobrazí nápověda přímo k danému poli.
 • Manuální přidávání odkazů – nyní lze odkazy přidávat také ručně přímo v administraci WordPress
 • Záloha odkazů – do administrace byla přidána 2 nová tlačítka (Import a Export), které umožňují vytvořit zálohu všech odkazů v systému a jejich následný import zpět do systému (každý si tedy může jednoduše zálohovat své odkazy).
 • Úprava CSS  – skrze administraci pluginu lze nyní upravovat také CSS pluginu. V minulé verzi bylo nutno upravovat přímo soubor se styly.
 • Načítání jQuery – v minulé verzi si spousta z vás stěžovala, že se plugin „pohádal“ s jinými pluginy a přestal fungovat „slider“ na zobrazení nákupního boxu, popřípadě přestali fungovat jiné pluginy. Do této verze jsem proto přidal možnost vypnutí načítání jQuery knihoven. Pokud by plugin nepracoval správně, doporučuji vypnout tuto možnost, která ve většině případů odstraní nežádoucí problémy.
 • Extra cena – nyní lze nastavit také extra cenu odkazu, která se automaticky aktualizuje jakmile je příspěvek starý určitý počet dní. To znamená, že například u starších příspěvků na vašem blogu můžete automaticky nastavit jinou cenu než u těch novějších.
 • Backend úpravy – kromě viditelných úprav byly provedeny aktualizace backendu (zdrojových kódů). Plugin má úplně novou file strukturu a je komplet přepsán, tudiž by měl pracovat rychleji, efektivněji a měly by zmizet chyby, které se objevily v minulé verzi. Rovněž byly přepsány jQuery funkce, které mohly způsobovat problémy při běhu pluginu.

Instalace / Aktualizace pluginu

 1. INSTALACE
  1. stáhnout plugin (odkaz níže)
  2. nastavit plugin (návody přímo v administraci pluginu)
  3. připojení PayPal / Copywriting účtu (návody rovněž v administraci)
  4. umístění kódu do šablony
  5. aktivace pluginu
 2. AKTUALIZACE
  1. proveďte zálohu databáze
  2. deaktivujte EasyAd plugin
  3. odstraňte EasyAd plugin
  4. nahrejte novou verzi EasyAd pluginu a aktivujte ji
  5. zkontrolujte nastavení pluginu
  6. zapněte plugin

Chyby

Ačkoliv jsme se snažili novou verzi co nejvíce otestovat a podchytit všechny chyby, které mohou nastat, je přesto možné, že na nějakou chybu narazíte. V takovém případě mi prosím buď přímo zde do komentářů nebo na serveru WebDeal – zde v tomto topicu napište report.

V reportu prosím uveďte popis chyby (kdy k ní dochází, co se při ní dějě)verzi WordPress na které plugin používáte, URL webu a popis, pomocí nějž lze chybu reprodukovat.

Stažení

Stáhnout EasyAd verze 1.0 (232 kB)

Závěrem

Pokud máte nějaké tipy na zlepšení pluginu či chcete něco k pluginu dodat, můžete tak učinit přímo zde prostřednictvím komentářů a nebo na webu WebDeal, kde se nachází přímo sekce EasyAd pluginu – zde.

13 Comments

EasyAd verze BETA

Autor: pes502 | Publikováno: 26/08/2012 Rubrika: Plugin - EasyAd

Ano je to tady, konečně se mi podařilo celý plugin naprogramovat a úspěšně otestovat. Zdá se, že vše funguje jak má a proto je možné plugin konečně vydat.

Základní popis pluginu

Aktuálně má plugin tyto funkce:

 • Integrovaná platební brána PayPal – Express Checkout. Nákup tedy probíhá přímo na webu a okamžitě. Není nutné nikoho nikam přesměrovávat.
 • Nákup skrze COOKIES. Narozdíl od ostatních pluginů zde probíhá nákup přes cookies. Pokud uživatel nedokončí objednávku, nic se do databáze neuloží. Díky tomu se do databáze ukládají jen hotové objednávky a nejsou tak zde stovky záznamů s nálepkou „nedokončené“
 • Omezení. Lze nastavit, kolik odkazů pod článkem lze zakoupit a za jakou cenu. Pokud je počet odkazů naplněn, nákupní formulář se přestane zobrazovat.
 • Evidence objednávek. Zde můžete přesně vidět kdy byl zakoupen jaký odkaz, u jakého článku a co je obsahem odkazu. Můžete zde odkazy skrýt – přestanou se zobrazovat, upravit či úplně vymazat ze systému
 • Bezpečnost. Díky tomu, že v mém pluginu je přímo integrovaná platební brána PayPal a nákup a objednávka probíhá na straně PayPal, není možné zde zasílat podvrhy (například upravit prodejní cenu apod.)
 • Jednoduchost. Plugin je velmi jednoduchý na ovládání. Vše je popsáno a vysvětleno. Plugin je v češtině.
 • Cena. Můj plugin je velice levný (narozdíl od konkurence). Je totiž poskytován zdarma, takže si jej může bez omezení stáhnout opravdu každý.

Instalace

 1. Stáhněte plugin (odkaz níže), nahrajte jej do Vaší instalace WordPress a aktivujte jej.
 2. Nastavte plugin
 3. Nastavte svůj PayPal účet (návod v pluginu)
 4. Nastavte údaje k PayPal (návod v pluginu)
 5. Umístěte kód pro zobrazení pluginu do Vaší šablony (možná bude nutno upravit css pluginu či šablony)
 6. Sledujte, jak odkazy a peníze přibývají :P

Chyby

Berte prosím v potaz, že se jedná o BETA verzi pluginu. Je to úplně první verze a tak je možné, že se objeví nějaké chyby. Pokud jakoukoliv chybu objevíte, prosím nahlašte ji zde pod tímto článkem v komentářích. Nezapomeňte uvést, jakou verzi WordPressu používáte a popsat chybu (kde jste ji našli, co předcházelo chybě apod.). Nahlášené chyby budou opraveny v další verzi pluginu.

Co bude dál?

Již nyní se pracuje na nové verzi pluginu – 1.0. Ta bude první oficiální stable verzí. V nové verzi bych rád představil nové grafické prostředí a také jádro pluginu bude přepsáno a akcelerováno. Rovněž zde budou opraveny chyby, které nahlásíte v této (BETA) verzi.

Stažení

Tato verze pluginu již není aktuální a proto ji již není možné stáhnout

Závěrem

Pokud byste si chtěli plugin vyzkoušet, můžete tak učinit zde, na mém blogu. Pod každým článkem je rámeček, který obsahuje formulář pro zakoupení odkazu. Zároveň pokud byste potřebovali jakoukoliv pomoc či nápovědu s pluginem, obracejte se do komentářů pod tímto článkem. Pokusím se vše vysvětlit, popřípadě všem pomoci :)

37 Comments

EasyAd plugin pro WordPress

Autor: pes502 | Publikováno: 21/08/2012 Rubrika: Plugin - EasyAd

Nedávno se objevil nový a zajímavý nápad na monetizaci blogů a magazínů. Jedná se o prodej přímých odkazů přímo pod článkem. Jelikož se mi tento nápad zalíbil, rozhodl jsem se napsat plugin pro redakční systém WordPress, který (jak majitelům blogů a magazínů tak návštěvníkům) tuto možnost monetizace co nejvíce zjednoduší.

Popis pluginu

EasyAd je jednoduchý plugin pro redakční systém WordPress, který umožňuje okamžitý prodej přímých odkazů pod jednotlivými články. Díky tomuto rozšíření je prodej odkazů velice jednoduchý. Návštěvník pomocí několika kliknutí objedná a ihned zaplatí přímý odkaz pod vybraným článkem pomocí systému PayPal a ten se okamžitě po zaplacení začne zobrazovat.

Plugin je nabízen zcela zdarma a není nějak omezen (premium licence apod.)

TODO list

Před uvolněním pluginu do první (BETA) verze je nutno dodělat ještě následující součásti

Vymyslet název pluginu a jeho koncepci
Nastavení pluginu
Návrh databáze
Automatická instalace a upgrade databáze
Napojení databáze na plugin
Vytvořit administrační část (ovládání pluginu v administraci)
Vytvoření přehledu pluginu (zde bude vidět stav jednotlivých komponent)
Itegrace platební brány PayPal
Itegrace Donate tlačítka
Vytvoření objednávkového skriptu
Integrace pluginu do WordPress šablony
Automatické zpracovávání objednávek
Celkové otestování pluginu (jelikož programování probíhá na localhostu, je nutné vše důkladně otestovat)

Závěrem

Jak pokračuje práce na první verzi EasyAd můžete sledovat přímo zde. Zároveň byla na mém blogu zřízena rubrika Plugin – EasyAd, ve které se budou objevovat nejnovější informace ohledně zmíněného rozšíření formou jednotlivých příspěvků. Ty budou chronologicky řazeny, takže vše bude krásně přehledné.

Rovněž budu velmi rád, pokud zde zanecháte nějakou připomínku k připravovanému rozšíření pro redakční systém WordPress. Nejlepší nápady budou postupem času realizovány a formou updatů přidávany do EasyAd.

23 Comments