Exot jménem Petr Šalda, doporučuji ignorovat!

Autor: pes502 | Publikováno: 12/11/2011 Rubrika: Internet

Před nějakou dobou jsem měl tu čest smůlu, že mě na Twitteru začal followovat jakýsi Lionel. Zpočátku mi připadal celkem fajn, ale potom mi napsal na ICQ a vše se rázem změnilo.

Chtěl po mě, abych mu pomohl rozjet jakýsi projekt. Nevěděl, co chce, jen prostě chtěl projekt a já mu měl pomoct. Několikrát jsem mu řekl, že nemám zájem, ale on se prostě nenechal odbýt. Furt kolem mě lítal jak moucha nad hovnem a nedal mi pokoj ve dne v noci. Jelikož nemám ve zvyku lidi hned z počátku ignorovat, nějakou dobu jsem to snášel, ovšem ona otravnost postupně přešla v urážky, slovní napadání a výhružky.

Navíc tento člověk absolutně nemá ponětí, co znamenají slova slušnost, vychování, úcta, gramatika a pravopis.

Dnes (kdy mě opět otravoval na ICQ) mě napadlo, že bych si o něm mohl zkusit něco vygooglit. Dozvěděl jsem se, že jeho pravé jméno je Petr Šalda a že rozhodně nejsem první (a nejspíš ani poslední) člověk, co měl tu smůlu a na zmíněného otravu narazil. Zde přikládám výčet stránek, kde se o onom Petru Šaldovi píše:

 1. Exoti: Lifeblog.cz jejímž autorem je Petr Šalda (pooh.cz)
 2. Rozhovor s Petrem Šaldou na Facebooku (blog.Katuščák.cz)
 3. Dočíst se o něm můžete na diskuzním fóru Rostworld.cz (zde jeho příspěvky, zde ukázka jeho inteligence a vyjadřování) , kde s tímto člověkem měli také potíže
 4. Další zmínku můžete najít na Okoun.cz, konkrétně v tématu „Klub Ondřej Vomočil“ – odkaz zde
 5. Pan Šalda má již svůj topic také na diskuzním fóru Webdeal.cz – odkaz zde
 6. Další člověk, který napsal své zkušenosti s panem Šaldou – zde

Nyní již něco málo informací o panu Šaldovi:

Jméno: Petr Šalda

Věk: 21 let (údajně – já bych tipl tak 13)

Nicky: Lionel, Lifeblog

Poznávací znamení: Otravnost, velmi chabá znalost českého jazyka a gramatiky, slohové vyjadřování na úrovni 13 letého dítěte

Jeho „projekty“: Lifeblog.cz, Videopolis.cz, Hledatel.ic.cz atd. (odkazy jsou záměrně neklikatelné)

Tvrdí o sobě:

Jsem moderní kreativní bloger 21. století. se vším všudy. Mám svůj pohled na svět svýma očima. Píši blog – Lifeblog.cz, kde dávám v důraz své různorodé zájmy s dostatečnou dávkou intelilektu.

Zajímám se již od malička o PC „pod drobnohledem“, dále vše okolo IT a mezi mé záliby patří umělecká tvorba, konkrétně kreslení a také rád sportuji a rybařím.

Nesnáším namyšlené tvory pohrdajíc lidskou důvěrou a inteligencí.

Lidé jsou různí, avšak doba je špatná a takoví jsou i lidé v ní.

Odkazy na profily: Google plus, Twitter, Facebook

Závěrem bych chtěl jen říct, že pokud jste již na tohoto člověka narazili, vřele doporučuji okamžitě jej ignorovat na všech sítích, kde by mohlo dojít ke komunikaci, zablokovat e-mail a nikdy a za žádných okolností si s ním nepsat. Mohlo by totiž dojít k duševní újmě na zdraví.

Také bych ocenil, kdybyste do komentářů napsali Váš názor na tohoto člověka (ať kladný či záporný) a nebo další informace, které bych mohl doplnit do článku.

Ti co mě znají  dobře vědí, že nemám ve zvyku vyjadřovat se k lidem, které osobně neznám, soudit je (pokud oni sami toto nechtějí) a už vůbec psát o nich články. Tohle se ale vážně nedalo, já opravdu musel.

Takže pane Šalda, šach mat! 


[edit 23.11.2011 – 18:08] vida, pan Šalda se rozhodl vrátit mi útok prostřednictvím zcela nesmyslného a lživého článku, který publikoval na svém blogu. Dobrá práce Šaldo :D

[edit 18.11.2011 – 16:23] do článku doplněn odkaz na článek na blogu Smilling Jacka. I ten již měl tu čest potkat pana Šaldu

[edit 12.11.2011 – 22:16] do článku přidán odkaz na diskuzi na webu Webdeal.cz, kde s panem Šaldou mají lidé také velice zajímavé zkušenosti. Doporučuji navštívit a přečíst!

[edit 12.11.2011 – 19:50] před cca půl hodinou mi bylo na ICQ panem Šaldou vyhrožováno. Nejprve hacknutím mého blogu, poté žalobou a poté opět hacknutím mého blogu. Evidentně se mám na co těšit

[edit 12.11.2011 – 16:17] ještě bych rád dodal, že veškerou ICQ a e-mailovou komunikaci mám archivovanou. ICQ komunikace čítá 8059 řádků, kdyby něco, není problém cokoliv najít a dokázat

 • Pro tento článek ještě lze zakoupit reklamu - zobrazit formulář pro nákup

  * (uveďte včetně http://)
  * (bude zobrazeno jako klikatelný odkaz)
  * (bude zobrazeno za odkazem, neklikatelné)
  Pole označená hvězdičkou je nutné vyplnit!
Powered by Copywriting.cz

K tomuto článku bylo přídáno celkem 28 komentářů:

 1. 12/11/2011#4655 Mr. Atsor

  Nemám ve zvyku psát o jiných a veřejně je pohoršovat, ale nedá mi to nereagovat. S panem Šaldou mám osobní zkušenosti, kontaktovat mě před nějakou dobou a chtěl se mnou udělat rozhovor. Nebránil jsem se, později dokonce chtěl udělat druhý. Byť jsem si v něm otázky musel pokládat skoro sám, tak alespoň ten první vyšel a na moje weby přišlo pár stovek lidí. Naštěstí s ním už nejsem v kontaktu, jelikož jsme si nesedli ve způsobu komunikace a po pár urážkách na moji osobu jsem si ho úspěšně smazal.

  Je to škoda, původně jsem si myslel, že má vysoké ambice. Sám jsem mu chtěl poradit, bohužel způsob, jakým pokládal otázky, když si pro rady za mnou přišel (já ho vlastně nepotřeboval), mě nedonutil mu jakkoliv odpovědět, ba naopak, poslat ho někam. I já má historii konverzace a jeho drzého jednání, ale podobné kroky, jako si učinil ty Honzo, jsem neudělal a nebudu…

 2. 12/11/2011#4656 pes502

  Ano, samozřejmě to je každého věc. Nad článkem jsem přemýšlel a původně jsem toto nechtěl, avšak dnes při rozhovoru – nebo spíše jednostranném monologu pana Šaldy mi došla trpělivost a rozhodl jsem se vše uveřejnit. V článku popisuji SUBJEKTIVNÍ názor a veškeré sesbírané informace jsou z webů, kde je umístil pan Šalda dobrovolně, nebo odkazuji na diskuze, kde materiály umístila třetí osoba.

  Nikomu svůj názor nenutím a každý si může udělat obrázek sám.

  Článek jsem nechtěl pojmout jako napadnutí pana Šaldy ale spíše jako popis jeho osoby a věřím, že spousta lidí semnou bude souhlasit. Nikomu svůj názor nenutím a stejně tak zde může i pan Šalda umístit svou verzi příběhu. Smazána nebude, garantuji to zde tímto komentářem a stejně tak jsem mu to řekl i na ICQ. Takže dostal právo obhajoby …

 3. 12/11/2011#4658 Petr Šalda

  Moje obhajoba trvá na tom, abys to urychleně smazal, protože s tímto na plné čáře neosuhlasím a toto mi opravdu nevyhovuje. Sám víš jak si se choval, i já to vím, takže tvou reakci jsem dopředu očekával (z tvého agresivního chování).

 4. 12/11/2011#4661 Petr Šalda

  U tebe je ojedinělým případem z jakého důvodu ses urazil a za co. Já to vím, ty také, a proto neustále nechápu jakou hrozbu ve mě vidíš, že sis mě musel dát jedině do ignoru. Řekl bych, že to spíše objasní toto! – Když jsem tě žádal o smazání té vaší „KRITIKY“ na Rostworld.cz, pro web Videopolis, tak si ucukl, že si mě dáš do ignoru, což bylo také bleskově a „úspěšně“ splněno.

 5. 12/11/2011#4663 pes502

  Pokud vím, na Rostworld.cz jsem nikde nic nekritizoval (co se týče tvého ubohého webu) a také tam nemám žádné administrátorské pravomoci. Tudíž pokud chceš řešit něco, co se týče Rostworldu, napiš laskavě administrátorům Rostworldu a mě nechej na pokoji!

 6. 12/11/2011#4657 Petr Šalda

  O smazání tohoto článku jsem tě žádal, na což si mi odpověděl, že je pro tebe životně důležitý.
  A tohle..

  pes502 16:56
  TAK MI KONEČNĚ NAPIŠ, KDE DĚLÁM TY CHYBY
  klidně to vydám jako další článek

  Tohle si mi odepsal, když jsem ti napsal že nikdy nepřiznáš svou chybu a jen to neustále dokola v jakémkoliv případě obračíš a druhého!

 7. 12/11/2011#4659 pes502

  Ano, pravda, odpověděl jsem, že článek mazat nebudu, neboť k tomu nemám žádný důvod. A ano, je pravda i zde vytažený kus historie bez kontextu, neboť p. Šalda mi stále mlátí o hlavu, že nepřiznám svou chybu, bohužel doteď o žádné nevím a p. Šalda mi není schopen mou chybu ukázat.

  Jinak si nejsem vědom, že bych někdy něco otočil a pokud zde chceš vytahovat kusy historie, já ji zveřejním celou, souhlasíš? Můžeme pak nechat ostatní celou naši situaci posoudit. Ale hádám, že tvá odpověď zní NE

 8. 12/11/2011#4660 Petr Šalda

  Chýpu Patrika Vogla, proč má u sebe zakázeané komentáře. S ním to probíhalo úplně stejně. Narážky, lži, pomluvy. Lidé se rádi chytnou něčí chyby, ale jak vidím svou nikdy nepřiznají. Ačkoliv své chyby máš já i ty víme jaké. Ano, pravda, ty zde nezveřejníš. Je jasné že článek mazat přece nebudeš.

 9. 13/11/2011#4669 Petr Šalda

  Cílem kyberšikany je někomu ublížit nebo ho zesměšnit za použití elektronických prostředků. Je to úmyslné, nepřátelské chování, které se obvykle opakuje. Jednotlivec nebo skupina útočníků ubližuje takovým způsobem, že se oběť nemůže účinně bránit. Pochopil si dotatečně tvou situaci ?!

 10. 13/11/2011#4672 Lukáš Valenta

  Ale, toto přeci není kyberšikana! Pouze doporučuje tě ignorovat! Kdyby to napsal o den dřív, byl bych šťastlivec :(

 11. 12/11/2011#4664 WebDeal: Petr Šalda - dejte si pozor!

  Petr Šalda – dejte si pozor!…

  Zdravím všechny návštěvníky Webdeal.cz, Měl jsem tu smůlu, že jsem narazil na p. Petra Šaldu, kterého jistě mnozí znáte (vystupuje pod přezdívkou Lionel). Naše setkání a celkovou dobu, po kterou se známe jsem popsal na svém blogu – […

 12. 12/11/2011#4665 Petr Šalda

  Schválně kolik „edit“ zpráviček tu ještě přibude.

 13. 12/11/2011#4666 Petr Šalda

  Jinak sem o hacknutí nic neříkal, jen tys to pochopil jako hacknutí. #debilita

 14. 12/11/2011#4667 Milan B.

  Ty vole už to jméno Šulda :)) Dobré pobavení na večer.

 15. 12/11/2011#4668 Petr Šalda

  Myslíte že nějaký Šulda se tak skutečně jmenuje ? xD

 16. 13/11/2011#4671 parohac4

  No koukám, že se tu Péťa rozjel. Klasika, kdyby raději stáhl ocas mezi nohy a šel někam do ústraní, udělal by nejlépe. Je to příklad nedospělého a (nebojím se použít) hloupého člověka. Každý normálně uvažující člověk to dokáže pochopit, Šalda ne. Taky mám s tímto individuem zkušenost, pár materiálů by se našlo (viď Péťo, kopírování článků a tak), ale fakt mi za to ten magor nestojí. Třeba na to jednou přijde.

 17. 13/11/2011#4673 Krňák

  Zde se taky zajímavě předvedl :-D http://nojby.bloger.cz/Mentalita-lidi-kolem/Proc-na-me-mate-vztek (Komentáře 6 – 6.21). Jeho vyjadřování je opravdu ubohé.

 18. 13/11/2011#4674 pes502

  Konečně jsem aspoň pořádně pochopil, co znamená výrok:

  „Nejhorší je srážka s blbcem“ :D

 19. 14/11/2011#4675 Mr. Atsor

  Zajímavý odkaz… :)

 20. 18/11/2011#4688 Dement týdne - Petr Šalda | Smiling Jack

  […] http://www.pes502.cz/internet/exot-jmenem-petr-salda-doporucuji-ignorovat […]

 21. 2/12/2011#4733 Carl114

  A já se těšil na hromady zajímavých názorů, když jsem zahlédl u komentářů číslo 20… a ona je polovina komentářů od Petra… škoda ;D. Názor na Petra jsem napsal na blog Smiling Jack. Doporučuji přečíst i jemu samotnému, snad mu to něčím pomůže. Ten komentář říká vše, co bych k tomu dodal.

  Jinak doufám, že se tu nebude opakovat válka blogerů jako v roce 2009 kdy se Patrik hádal s… někým a každý si na svůj blog pindal své. Podruhé bych něco takového asi nevydržel.

  PS: Když tak koukám na odkaz na RSS komentářů, bylo by fajn přidat i možnost přes e-mail. Nevím jaké s tím máš zkušenosti, ale já bych něco takového nesmírně ocenil a určitě nejsem jediný (v podstatě RSS nepoužívám a články kde to jinak nejde házím do lišty v prohlížeči).

 22. 2/12/2011#4735 pes502

  Jak jinak, že ano :) Pan Šalda má totiž strašně velkou potřebu se ke všemu vyjadřovat, byť mu někdy unikají souvislosti …

  Jinak co se týče e-mail newsletteru, určitě se na to podívám. Nevěděl jsem, že by se to v dnešní době Google readerů apod. mohlo ještě někomu hodit :) Díky za tip

 23. 14/12/2011#4822 Carl114

  Využívají toho hlavně lidi, co čtou obecná témata. Žádné čtečky nemaj a když se někam zapojí tak mail vždy potvrdí. Jinak RSS zas tolik lidí nepoužívá, většinou jen ty IT a podobní, ale blogy čte plno různých lidí. Já třeba při přesunu z PC na NT přišel o zálohu svých RSS kanálů…takže jsem oficiálně bez jakékoli čtečky a osvobozen :D. Klikám tedy jen na články, co znám a odkazy z Twitteru a je to super :).

 24. 20/02/2013#8179 Voupr

  Petr Šalda :-D Buďte rádi že ho neznáte osobně :-D Mi sliboval prachy když s nim budu dělat weby, tak jsem se snažil s nim dělat, občas jsme dokonce i něco málo udělali, ale s nim se nedočkáte vážného jednání, pak si mě zablokoval na fb, tak jsem šel k němu se zeptat co se děje. Otevřela mi jeho máma a když jsem řekl že mi má dát půlku z toho co mu přišlo, řekla že mu ty prachy vzala :-D Začala mě bít po obličeji pomlázkou a teď pozor-po tom co jsem se zeptal jesli nemá Petr papíry na hlavu a jesli má vůbec svéprávnost. Co říct o tomhle tvorovi..
  22 letej panic, kterej se ani nelíbal s holkou, se kterym se nikdo nechce bavit a kterej neumí ani pořádně vyslovovat (mluví jako Otík z Vesničko má středisková), jeho rozum se nerovná 13letýmu, ale tak 10letýmu ;-) a když příde někam mezi lidi dělaj si z něj všichni srandu, ubližujou mu a on se jenom usmívá a stydí se jim něco říct..
  A teď pozor :-D :-D Chce vydělávat veliký prachy přes net a to jen pomocí reklam :-D :-D :-D

 25. 20/02/2013#8188 Voupr

  Ještě jsem si na něco vzpomněl :-D Když jsem se ho zhruba před měsícem ptal proč mi připadaj ty poznávací znaky co jsi o něm napsal jako dobrý postřehnutí, že je v tom fakt pravda, tak mi řekl že se nediví, že jsme ty i já prý pouliční grázlové a proto máme stejný názor. Šílenej případ tenhle chlap(ec) :-D

 26. 3/07/2013#9116 Michal Król – 14ti letý hacker a podvodník - Pes502

  […] člověku, kterého jsem během svého života na internetu potkal. Jmenoval se Petr Šalda. Nebudu tohoto člověka dále řešit, protože již nemám […]

 27. 7/08/2013#9280 iceice.i

  Mohu se zeptat všech přítomných.. Odkud pochází zmíněný pan Petr Šalda….Odpoví mi někdo??
  Děkuji

  ice..

 28. 8/10/2015#12796 Noční tvor

  Vyskakovat si na cizí lidi umíte moc dobře (například nojby.bloger.cz) ;-) Iceice.i to trochu moc žere nezdá se vám?

Napište komentář: